ملاقات هیات مدیره انجمن جوانان با رییس اتاق تهران

در این دیدار که با حضور دبیرکل اتاق تهران، رییس حوزه ریاست و روابط عمومی و نیز مدیر امور تشکل‌ها و مسولیت اجتماعی این اتاق برگزار شد، اعضای هیات مدیره انجمن جوانان استان تهران ‌نیز در سخنان کوتاهی به معرفی خود و رشته فعالیت اقتصادی و حضورشان در تشکل های مختلف بخش خصوصی پرداختند.

 به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، اولین دوره مجمع انجمن جوانان استان تهران یکشنبه گذشته، ششم خرداد ماه، برگزار شد و با انتخاب اعضای هیات مدیره از سوی اعضای این تشکل، انجمن جوانان استان تهران به طور رسمی آغاز به کار کرد.

 در ملاقات منتخبان عضویت در هیات مدیره این انجمن با رییس اتاق تهران، ابتدا غلامرضا ملکی، مدیر امور تشکل‌ها و مسؤلیت اجتماعی اتاق تهران، گزارش کوتاهی از روند برگزاری مجمع موسسین انجمن جوانان استان تهران و انتخابات اخیر این تشکل را ارائه داد. وی با اشاره به اینکه دبیرخانه موقت انجمن جوانان استان تهران در حدود یک سال پیش در محل اتاق تهران تشکیل و تا زمان برگزاری مجمع این انجمن و تعیین اعضای هیات مدیره، فعالیت داشت، گفت: استقبال چشمگیر فعالان اقتصادی جوان برای حضور و ثبت‌نام در انجمن جوانان استان تهران نوید شکل‌گیری یک تشکل فعال و کارآ در بخش خصوص را می‌دهد. ضمن این که امیدواریم فعالیت‌های این انجمن و هیات مدیره آن به افزایش تعداد اعضای فعالان بینجامد.

ملکی گفت: دبیرخانه موقت انجمن و تمام بدنه اجرایی اتاق تهران، با تمام توان و تلاش خود سعی کرد انتخابات را سالم و بدون هرگونه حاشیه برگزار کند که خوشبختانه این اتفاق به گواه اعضا و منتخبان رخ داد.

بهمن عشقی، دبیرکل اتاق تهران، نیز در این نشست، با اشاره به سازماندهی دقیق و برنامه‌ریزی شفاف بدنه اجرایی اتاق تهران در روند برگزاری مجمع و انتخابات انجمن جوانان استان تهران، گفت: با تشکیل و آغاز به کار این انجمن، یک قرارداد اجتماعی میان اتاق تهران و بدنه فعالان اقتصادی برای پیشبرد اهداف بخش خصوصی برقرار شد، ضمن آنکه رویکرد جانشین‌پروری در اتاق بازرگانی نیز بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

لزوم شکل‌گیری وفاق و همدلی و دوری از گروه‌بندی

در ادامه این نشست، رییس اتاق تهران ضمن تبریک به منتخبان عضویت در هیات مدیره انجمن جوانان استان تهران، با اشاره به اینکه از این پس باید رقابت‌های انتخاباتی را کنار گذاشت و وفاق و همدلی میان اعضای هیات مدیره انجمن برای پیشبرد اهداف این تشکل، شکل گیرد گفت: اتاق تهران در دوره هشتم هیات نمایندگان، همواره توجه ویژه‌ای به تقویت کارآفرینان و فعالان جوان داشته و تلاش کرده است حضور جوانان صاحب کار و اندیشه در تصمیم‌سازی‌های اقتصادی پررنگ باشد. اکنون هم توصیه به اعضای منتخب هیات مدیره این است که تمام توان خود را برای بهبود و تقویت این تشکل صرف کنند و از گروه‌بندی‌های دوره انتخابات خارج شوند و با هم همکاری و هم‌فکری داشته باشند.

مسعود خوانساری با اشاره به توان و ظرفیت‌های خاص اتاق تهران در بخش‌های آموزشی، پژوهشی و نیز کمیسیون‌های مشورتی و عضویت در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی استان تهران، تصریح کرد که حضور نمایندگان انجمن جوانان استان تهران در جلسات هم‌اندیشی از جمله کمیسیون‌های تخصصی اتاق تهران می‌تواند بر اتخاذ تصمیمات سازنده برای بخش خصوصی مفید باشد.

رییس اتاق تهران همچنین خاطرنشان کرد که سال گذشته و در مراسم دومین سال جایزه امین‌الضرب که از سوی اتاق تهران برگزار شد، برای نخستین بار یک جوان کارآفرین موفق به دریافت نشان امین‌الضرب شد و روند انتخاب جوانان فعال و خوش‌فکر در عرصه‌های اقتصادی برای دوره‌های آتی این مراسم ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید